piątek, 21 czerwca 2024 roku
Sąd Rejonowy
dla Warszawy Pragi - Południe
w Warszawie
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Południe w Warszawie - Strona Główna
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka


Instrukcja korzystania z BIP

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):

Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
Instrukcja korzystania - niniejszy dokument

3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter".

4. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl

5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

6. Moduł konkursowy (Oferty Pracy)
Na głównej stronie modułu Oferty Pracy zostały podzielone na trzy części:

Oferty Pracy Aktualne
Oferty Pracy Zakończone (rozstrzygnięte i nie)
Oferty Pracy Usunięte (rejestr przetargów usuniętych)

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE SĄ archiwizowane w przypadku ich wymiany!
Oferty Pracy w każdej grupie wyświetlane są kolejno w tabeli wg daty ostatniej aktualizacji, lista generowana jest automatycznie. Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkretnego konkursu.
Każda zmiana treści opisu Oferty Pracy (w tym jego dat, nazwy itd) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian.

Wszelkie wymagane dokumenty można pobrać z podstrony Wzory Formularzy.

7. Moduł przetargowy (Zamówienia Publiczne)
Na głównej stronie modułu Zamówienia Publiczne zostały podzielone na trzy części:

Zamówienia Publiczne Aktualne
Zamówienia Publiczne  Zakończone (rozstrzygnięte i nie),(domyślnie wyświetlane są zamówienia zakończone w roku bieżącym, aby przejrzeć zamówienia z poprzednicz lat należy zmienić pole wyboru Rok na żądaną datę).
Zamówienia Publiczne Usunięte (rejestr przetargów usuniętych)
Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE SĄ archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Zamówienia Publiczne w każdej grupie wyświetlane są kolejno w tabeli wg daty ostatniej aktualizacji, lista generowana jest automatycznie. Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkrentego przetargu.

Każda zmiana treści opisu Zamówienia Publicznego (w tym jego dat, nazwy itd) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian.

8. E-wokanda

Strona e - wokanda umożliwia sprawdzenie terminu planowanych rozpraw.

Domyśnie wyświetlane są terminy rozpraw wszystkich wydziałów z bieżącego dnia. Terminów można szukać poprzez zmianę wartości pola "wybierz wydział", zmianę daty na kalendarzu oraz przez wpisanie sygnatury w pole :wpisz sygnaturę akt.

Wyniki można wydrukować.

Publikowane są wyłącznie sprawy których termin wypada nie poźniej niż 60 dni od aktualnej daty. Wykaz spraw aktualizowany jest minium 1 raz dziennie(datę ostaniej aktualizacji można sprawdzić pod tabelą terminów rozpraw.

Informujemy, że "e - Wokanda" stanowi jedynie skrócony wykaz spraw sądowych i nie jest wokandą w rozumieniu zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia 2003 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej (Dz. Urz.Min.Spraw. Nr 5 poz. 22 i z 2004 r. Nr 6, poz. 22).

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Marcin Krupa
Publikacja dnia: 22.04.2010
Podpisał: Marcin Krupa
Dokument z dnia: 28.12.2009
Dokument oglądany razy: 38 754